Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on suurim külalislahkuse valdkonnas tegutsev erialane ettevõtjate liit.

Seisame selle eest, et ettevõtluskeskkond käiks ajaga kaasas ka meie äride poolt vaadatuna, et meie liikmed oleksid hästi informeeritud valkonda puudutavatest õigusnormidest ja inimesed, kes meie ärides töötavad, oleksid hoitud ja hinnatud ning saaksid oma oskusi ja teadmisi pidevalt edasi arendada.

Maskide vs visiiride kasutamine

Head liikmed

 

EHRL pöördus Terviseameti poole küsimusega, kas Terviseamet aktsepteerib maskide asemel ka visiiride kandmist? (kas restorani /hotelli töötajad võivad maski asemel visiire kanda)

 

Terviseameti vastus (24.04.2020):

Terviseamet ei ole vastu visiiride kasutamisele näo otsese kaitsevahendina köhimisel / aevastamisel tekkivate pritsmete vastu.

Kuid amet ei aktsepteeri nende kasutamist maskide asemel, kuna visiiridel puudub kaitsetoime sisse hingatavas õhus leiduvate viiruste vastu.

Maski kandmisest on kasu ühiskondlikes, kus liigub palju inimesi. See võib vähendada võimalust, et köhides või aevastades jõuab piisknakkus teiste inimesteni. Nina ja suu katmine on sellises kohas sobiv ettevaatusabinõu. Samuti võib maskist abi olla tervele inimesele, sest see vähendab mõnevõrra võimalust, et läheduses köhivalt inimeselt jõuab viirus pritsmetega terve inimeseni koguses, mis põhjustab nakatumise ja haigestumise.

Täiendavat info isikukaitsevahendite kohta leiate eriolukorra veebilehel olevast küsimuste-vastuste lõigust: https://www.kriis.ee/et/koik-kusimused-ja-vastused#323

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Lähemalt Nõustun