Eesti Hotellide ja Restoranide Liit

Hotelli- ja restoranimajandusega tegelevate füüsiliste ja juriidiliste isikute ühiskondlik, vabatahtlik, demokraatlikel põhimõtetel tegutsev tööandjate esindusorganisatsioon.

Liidu põhisuunad Põhikiri

EHRL liikmed

Eesti Hotellide ja Restoranide Liitu kuuluvad kõik peamised turutegijad, liikmeskonna moodustavad 211 liiget. Kokku ühendab liit 64% Tallinna hotelliturust ja 27% kogu Eesti hotelliturust.

Loe edasi

Tärnisüsteem

Alates 2010.a. algusest on Euroopas käivitatud Hotelstars Union, mille eesmärgiks on luua Euroopa ühine tärnisüsteem, et aidata klientidel paremini orienteeruda ning ootuspärast kvaliteeti hotellides saada.

Tärnisüsteem

Tärnisüsteem

Eestis hakkas 2.maist 2011 kehtima uus üle-Euroopaline tärnisüsteem Hotelstars Union (HSU). Alates 2010.a. algusest on Euroopas käivitatud Hotelstars Union, mille eesmärgiks on luua Euroopa ühine tärnisüsteem, et aidata klientidel paremini orienteeruda ning saada ootuspärast kvaliteeti hotellides. Hotelstar Unioni algatajateks on 7 Euroopa riiki – Šveitsi, Saksamaa, Austria, Ungari, Tšehhi, Holland ja Rootsi. Lisaks on HSU liikmed Eesti, Belgia, Leedu, Läti, Kreeka, Luksemburg, Lichtenstein,  Malta,  Sloveenia ja Taani. Hetkel on Hotelstar Unioniga liitunud 17 Euroopa riiki – hiljutiseim liituja on Sloveenia.

Täiendavaks infoks jälgi kodulehte ning uue tärnisüsteemi kohta loe lähemalt Hotelstars.eu lehelt.

 

Eestis haldab hotellide ja motellide tärnisüsteemi vastavalt majandusministri käskkirjale Eesti Hotellide ja Restoranide Liit.  

  • Uus tärnisüsteem on üles ehitatud kombineeritult nii miinimumnõuetest kui ka valikulistest nõuetest.
  • Hotelstars Union tärnisüsteem hotellidele on 1-st kuni 5 tärnini ja motellidel 1-st kuni 3 tärnini.
  • Tärne omistatakse uue süsteemi järgselt kuni 5-ks aastaks, kontrolli teostatakse vastavalt EHRL-i juhatuse otsusele 28.08.2014 üle aasta. Samas jätab järgukomisjon endale õiguse vajadusel külastada hotelli igaaastaselt.
  • Tärnide taotlemine on vabatahtlik.
  • Tärnide taotlemiseks peab hotell või motell  vastama vastava liigi majutusettevõttele kehtestatud miinimumnõuetele ning olema kantud majandustegevuse registrisse.

Vaata Eesti tärnihotelle!

Hotellide ja motellide järke (tärne) reguleerivad õigusaktid: