Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on suurim külalislahkuse valdkonnas tegutsev erialane ettevõtjate liit.

Seisame selle eest, et ettevõtluskeskkond käiks ajaga kaasas ka meie äride poolt vaadatuna, et meie liikmed oleksid hästi informeeritud valkonda puudutavatest õigusnormidest ja inimesed, kes meie ärides töötavad, oleksid hoitud ja hinnatud ning saaksid oma oskusi ja teadmisi pidevalt edasi arendada.

Kontaktid

Telefon: +3726411428
E-post: info@ehrl.ee

Reg. kood: 80007988

Pangarekvisiidid:
Pank: Swedbank
IBAN: EE87220022100111049

Killu Maidla

Tegevjuht
+3725118264
killu@ehrl.ee

Agris Kunman

Assistent
info@ehrl.ee

Juhatuse liikmed

Ain Käpp

EHRL-i juhatuse esimees
+3725025001
ain.kapp@radissonhotels.com

Ain koordineerib juhatuse tegevust ning on koostöös liidu tegevjuhiga liidu liikmete igapäevane esindaja nii valitsusorganite juures kui meedias. Aini jaoks on oluline “suurem pilt” ja kaugem eesmärk, tema üleskutse kõigile turismiga seotud asjaosalistele on: “Teeme koos Eesti turismi suureks!”. Ta oskab suurepäraselt inimesi innustada ja eesmärgipäraselt koostööle suunata. Ain esindab EHRL’i liikmete huve Tööandjate Keskliidu volikogus ja Turisminõukogus.

Ave Svarts

EHRL-i juhatuse liige

TLG HOTELL OÜ juhatuse liige

Ave.Svarts@tallink.ee 

Tööjõupuuduse leevendamine on lähiaastate võtmeküsimus. Ave fookuses on seejuures valdkonna mainekujundus – me peame oma ametid taas au sisse tõstma ja ise rääkima ka kõigest positiivsest!

 

Sven-Erik Volberg

EHRL-i juhatuse liige

Ammende Villa hotellijuht
sven-erik.volberg@ammende.ee

Sven-Erik peab oluliseks kohalikul tasandil aktiivset tegutsemist, kuid panustab oma teadmiste ja kogemustega ka liidu töösse, et aidata kaasa valdkonna hariduse edendamisel. Teine valdkond, kus Sven-Erik võitleb ausa konkurentsi eest on ümbrikupalgad, mis paraku ei ole ka tänapäeval veel kuskile kadunud.

 

Kristjan Peäske

EHRL-i juhatuse liige

Restoran Lee ja Lore Bistroo juhatuse liige ja omanik
kristjan@leeresto.ee

Kristjani jaoks on liidus kaks olulist fookust: haridus ja vastutustundlik ettevõtlus ning keskkonnasääst. Ta on EHRL’i Külalislahkuse Klastri eestvedaja ja tulihingeline Eesti toidu saadik nii kodumaal kui kaugemal. Kristjani eesmärk on aidata kaasa sellele, et valdkonna haridus oleks tänapäevane, pakuks rohkelt kaasaegseid ja praktilisi teadmisi-oskusi ja võimaldaks tuua meie äridesse talente, kes näevad siin pikemaajalist karjääri ja arenguvõimalusi.

Madis Laid

EHRL-i juhatuse liige

IBIS Tallinn Center tegevjuht
madis.laid@accor.com

Madis seisab selle eest, et ettevõtluskeskkond meie sektoris oleks õiglane – ta mõtleb kaasa õigusloomes, aitab kaasa rääkida dialoogis Maksuametiga, et võidelda ümbrikupalkade vastu ja kasutab oma rahvusvahelist kogemust ja teadmisi, et panustada ka turismi arengusse Eestis tervikuna.

Tauri Sumberg 

EHRL-i juhatuse liige

Telegraaf Hotell OÜ juhatuse liige

Gospa OÜ juhatuse liige

Legendaarsed Hotellid OÜ juhatuse liige

tauri.sumberg@legendhotels.eu

Tauri on legendaarne hotelliarendaja, kes on tulnud liidu juhatusse, et tuua siia nii teiste riikide kui rahvusvaheliste hotellikettide kogemust. Tauri sooviks on, et meie sektor ja meie töötajad oleksid paremini väärtustatud ja ütleb tabavalt: “Lihtne on eemalt targutada, aga sellest on vähe abi. Tuleb aidata tegutseda.”

Kaisa Mailend 

EHRL-i juhatuse liige

Hestia Hotel Group tegevjuht
Kaisa.mailend@hestiahotels.com

Kaisa fookuses on tööjõupuudus ja selle leevendamine. Kuidas tuua tööjõuturule rohkem inimesi ja kuidas tagada nende kvalifikatsioon, kaasaegsed töötingimused ning pidev areng – need on küsimused, mille lahendamise osas Kaisa liidus kaasa aitab.

Helen Vihtol

EHRL-i juhatuse liige

LP Villa OÜ juhatuse liige / Lahepere Villa Perenaine
info@laheperevilla.eu

Helen on südameasjaks võtnud vastutustundliku ettevõtluse teemad toitlustussektoris. Lisaks panustab ta valdkonna hariduse arengusse – on oluline, et haridus oleks kaasaegne ja praktiline.

Sari Sopanen 

EHRL-i juhatuse liige

Brackmann Arendus OÜ juhatuse liige
sari@brackmann.ee

Sari tegelenud valdkonnas aastaid – nii Soomes kui ka Eestis, nii ketihotellides kui ka väiksemas stand-alone hotellis. Ta on näinud külalislahkuse erinevaid perioode: uue hotelli käivitamist, vana ellujäämist ja kõike nende vahel. Täna töötab ta uusarendusega. Sari peab oluliseks sektori tööjõuküsimusi (haridus, seadused ja tööjõu kättesaadavus), hall majandus, hotellinduse maksud ning rohepööre külalislahkuse valdkonnas. 

 

Verni Loodma

EHRL-i juhatuse liige

Tartu Hotels OÜ juhatuse liige
Premier Hotels OÜ juhatuse liige
Hotell Pallas OÜ juhatuse liige
verni.loodma@tartuhotels.ee

Verni on EHRL-i juhatuses aastast 2001 (sh juhatuse esimees aastatel 2013-2019), Verni fookus on turismisõbralik poliitika ja turismistrateegia.

Harles Tammeleht

EHRL-i juhatuse liige

Mercure Tallinn tegevjuht

harles.tammeleht@accor.com

Harlese hinnangul on kõige olulisemad teemad rohepööre ning jätkusuutlikkus; maksukeskkonna jälgimine ja kujundamine; töö- ja puhkeaja seaduste viimine kooskõlasse sektori vajadustega; keeleseadus ja sellest tulenevate nõuete kaasajastamine; turismisektori tööturu mainekujundus ning valitsuse suunaline kommunikatsiooni ja mainekujundus.