Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on suurim külalislahkuse valdkonnas tegutsev erialane ettevõtjate liit.

Seisame selle eest, et ettevõtluskeskkond käiks ajaga kaasas ka meie äride poolt vaadatuna, et meie liikmed oleksid hästi informeeritud valkonda puudutavatest õigusnormidest ja inimesed, kes meie ärides töötavad, oleksid hoitud ja hinnatud ning saaksid oma oskusi ja teadmisi pidevalt edasi arendada.

Tere tulemast Eesti Hotellide ja Restoranide Liitu!

Hea liige, siit lehelt leiad infot ja võimalusi EHRL liikmena:

Liikmemärgis

Märgis kannab uhket sõnumit: kuulume Eesti Hotellide ja Restoranide Liitu!
Liidu märgise failid erinevates formaatides ja selle kasutamise statuudi leiad liikmete privaatselt lehelt: ehrl.ee/kasulik-info/
Kui Sul parooli ei ole – kirjuta info@ehrl.ee ja saadame!

Märgised on olemas ümmarguste sinise või helelilla kahepoolse kleebisena, mis sobivad nt uksele/aknale paigutamiseks, läbimõõt 14 cm.
Kui soovid kleebist, palun anna teada märkides kirja ka värvieelistus ja soovitud kogus- info@ehrl.ee

Liikmetunnistus

Liikmelisust saab oma ettevõttes näidata liikmetunnistusega seinal või riiulis. Kui soovid tunnistust – palun anna soovist teada ja kas eelistad tunnistust raamiga või ilma. Liikmetunnistuse valmistame on liidu kulul.

Liikmesoodustus

Liidusisene liikmelt-liikmele kampaania, mille eesmärk on pakkuda meie valdkonna töötajatele soodustingimustel restorani- ja hotelliteenuseid ehk anda võimalus oma igapäevatööd kogeda kliendi vaatenurgast, pakkudes seeläbi uusi kogemusi ja elamusi, võimalust üksteiselt õppida ning tutvuda kolleegidega ka väljapool oma ettevõtet. Praegusi pakkumisi näete siit: ehrl-liikmesoodustus

Liikmesoodustuse kampaania pakkumised kehtivad vaid nende EHRL’i liikmesettevõtete töötajatele, kes ka ise soodushindadega kampaanias osalevad.

Kui soovid, et ka Sinu töötajad saaksid EHRL’i liikmesoodustusi kasutama hakata, kirjuta info@ehrl.ee ja saadame kampaania tingimused.

 

Eesti Hotellide ja Restoranide KINKEKAART

Hotellide ja restoranide kinkekaart on kõige laiemate kasutusvõimalustega kinkekaart Eestis. Sellega liitumine on liidu liikmele tasuta ja mingit vahendustasu EHRL’i poolt ei kaasne.

Kinkekaartid on kahes väärtuses 50 € ja 100 €, eesti ja inglise keeles.

Kui soovite programmiga ühineda, kirjutage info@ehrl.ee, misjärel saadame digiallkirjastamiseks kinkekaardi kasutamise kokkuleppe.

Pidevalt täienev loetelu hotellidest ja restoranidest, kus kinkekaardiga tasuda saab, on SIIN.

Foto: Aleksander Pedosk

EHRL tunnustatud praktikaettevõtete baas

See on projekt, kus läbi professionaalse ja läbimõeldud praktika pakkumiste panustab iga ettevõte kutsehariduse kvaliteedi tõstmisesse, mis omakorda aitab vähendada õpingute katkestamise protsenti ning suurendab tõenäosust, et valdkonna õppijad tulevad pärast kooli lõpetamist meie ettevõtetesse tööle.

Kui soovite sellega liituda, palun tutvuge juhendiga  “Parimad praktikad praktikantide vastuvõtmisel” ja kirjutage info@ehrl.ee  Seejärel saadame digiallkirjastamiseks hea tahte kokkuleppe.

Hea tahte kokkuleppega võtab ettevõte endale järgmised kohustused:

  1. Praktikantide vastuvõtmisel jälgima juhendis “Parimad praktikad praktikantide vastuvõtmisel” toodud nõuandeid.  “Maasika” märgisega tähistatud nõuanded on soovituslikud kuid mitte kohustuslikud;
  2. Tagama praktikandile ohutud töötingimused ja asjakohase juhendamise;
  3. Tagama praktikajuhendajatele võimaluse osaleda praktikajuhendajate koolitusel töö ajast;
  4. Arvestama tagasisidega, mida kool praktikantidelt kogub ja ettevõttele edastab. Samuti arvestama, et negatiivse tagasiside korral on EHRL’il õigus ettevõte praktikabaaside nimekirjast eemaldada;

NB! Hetkel otsime koostöös meie valdkonna kutsekoolidega võimalust teha lähikuudel just meie valdkonna juhendajate suunatud eraldi koolitust (veebis). Kohe kui uued koolitusvõimalused teada, jagame infot!

 

EAÜ ja EFÜ hinnasoodustused EHRL liikmele

EHRL on kokkulepe Eesti Autorite Ühingu (EAÜ) ning Eesti Fonogrammitootjate Ühinguga (EFÜ) muusikaedastamise tariifide osas, milles on hinnasoodustused meie liikmetele.

EFÜ: Liidu liikmetele kehtivad EFÜ poolt soodustused – majutustubades -15% ja toitlustuses -10%.

EAÜ: Liidu liikmetele kehtib EAÜ poolt soodustus -7%.

Litsentsitasude lepingud on seadusega ettenähtud kohustus kõikides teenindusettevõtetes, kus mängib taustamuusika, esineb muusik ja ka majutuses, kus tubades on telekas või koridorides on taustamuusika.

Kui leping veel sõlmimata või ka on olemas, siis palun võta vastavate organisatsioonidega ühendust ja informeeri neid kindlasti oma EHRL liikmelisusest.

Lisaks tuletame meelde, et kui hotellides/restoranides on remont või mingi osa majast hoopis mõnel perioodil üldse suletud, siis tasub sellest kindlasti lepingupartnerile teada anda. Nad võtavad seda arvesse ning arvestavad suletud osa oma kuutasust maha.

 

CONFIDO Meditsiinikeskuse soodustus EHRL liikmele

CONFIDO Meditsiinikeskus pakub laia spektrit terviseteenuseid ja  Terviselahendust ehk täiendavat tervisekindlustust.

  • EHRL’i liikmete tervisetõendite soodustus -15%
  •  Liikmeid nõustab ja tutvustab täiendavaid võimalusi Taavo Velt taavo.velt@confido.ee

EHRL ja Eesti Punase Risti koostöökokkulepe

Punase Risti esmaabikoolitused on EHRL-i liikmetele 12% soodsamad! Punane Rist koolitab kõikjal Eestis ja pakub ka osalist e-õpet. Avatud koolitusgrupid leiab lehelt www.redcross.ee/koolitused. Kui soovite koolitust oma ruumides, oma töötajatele, siis võib pöörduda lähima piirkondliku seltsi poole või kirjutada Punase Risti koolitusjuhile: diana.paade@redcross.ee.

Esmaabi on elupäästev oskus ja kriitilisel hetkel iga sekund loeb!  

 

 

TYPSY on hotellide ja restoranide valdkonnale spetsialiseerinud professionaalset arengut toetav veebipõhine õppeplatvorm.

Siin on tänaseks üle 1200 kursuse, nii algajatele teenindajatele (nt Table Service Fundamentals või Teamwork fundamentals) kui juba kogemustega juhtidele (nt Recruitment and onboarding või Training fundamentals).

Koolitusi viivad läbi oma ala vaieldamatud tipptegijad, need on inspireerivad ja autentsed ja räägivad oma kogemusest.

Koolitused on inglise keeles, paljudes keeltes on subtiitrite võimalus (nt vene keeles). Need on reeglina lühikesed (ca tunnised) videokoolitused, mis omakorda jagatud väiksemateks peatükkideks. Typsy on juba alustanud sellega, et lisada kursustele eestikeelsed subtiitrid ja oleme esimeste tõlgete hindamise faasis. Videokoolituse läbides on võimalus teha test, mille sooritamisel saab lõpetaja ka Typsy sertifikaadi koolituse läbimise kohta.

Hinnad algavad 49€ kasutaja kohta aastas. Kui osta litsents töötajale, kuid inimene enne aastat kasutamist ettevõttest lahkub, on võimalik litsents peatada ja uuele töötajale see üle kanda. Lisaks on võimalik osta ka manager-litsentse, mis annab võimaluse oma meeskonna koolitusi platvormil mugavalt hallata.

EHRL’i liikmetele kehtib 10% soodustuse võimalus aastastelt litsentsidelt. Sooduskoodi saamiseks kirjuta info@ehrl.ee

 

Eesti Maitsed pakub EHRL’i liikmetele 30% soodustust meediapakettide hinnakirjast. Täpsem info: Aivar Hanson aivar@eestimaitsed.com

 

Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon- ESA on asutatud 2000. aastal ning alates 2002. aastast Association de la Sommellerie Internationale liigeESA asutas Eesti Sommeljeede Erakooli sommeljeede ja joogitundjate  koolitamiseks.
• Igapäevaselt on ESA eesmärgiks Eesti söögi ja joogikultuuri edendamine ning sellealase info levitamine.
• Korraldame sommeljeede õpettäiendkoolitusi ja foorumeid, et laiendada silmaringi ja hoida ennast kursis kiiresti areneva joogimaailmaga.

Ecostars on ökosertifikaat hotellidele. See baseerub hotelli ökoloogilisel jalajäljel, mis on arvutatud ööbimise kohta. Märgis on tunnustatud UNWTO ja GSTC (Global Sustainable Tourism Council) poolt.

Kogu sertifitseerimisprotsess on digitaalne ja automatiseeritud. See teeb protsessi ülikiireks – keskmiselt 2 päeva avaldusest sertifikaadini.

Sertifitseerimine on tasuta, aga Ecostars pakub sinna juurde lisateenuseid, mis on tasulised.
Nende lisateenuste hinnast saavad EHRL’i liikmed 15% allahindlust, mis rakendub, kui klikkida sellel lingil.