Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on suurim külalislahkuse valdkonnas tegutsev erialane ettevõtjate liit.

Seisame selle eest, et ettevõtluskeskkond käiks ajaga kaasas ka meie äride poolt vaadatuna, et meie liikmed oleksid hästi informeeritud valkonda puudutavatest õigusnormidest ja inimesed, kes meie ärides töötavad, oleksid hoitud ja hinnatud ning saaksid oma oskusi ja teadmisi pidevalt edasi arendada.

Turismifirmad: seadusemuudatus võib tõsta pakettreiside hindu

TALLINN, 6. detsember, BNS – Kolmapäeval riigikogus vastu võetud turismiseaduse, võlaõigusseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seadus on Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) hinnangul olulises osas ebaselgust ja bürokraatiat loov ning tähendab järgmise aasta juulist reisiettevõtetele haldus- ja finantskoormuse tõusu, mis omakorda võib mõjutada reisiteenuste hinda.

“Eestis ei pea ükski teine teenusepakkuja omama 100 protsendi suurust tagatist, nagu pakettreisi mõiste alla liigituvate toodete müügiga reisiettevõtetelt nõudma hakatakse, vaid see on tavaliselt teatud aste madalam,” ütles ETFL-i juhatuse liige Merike Hallik pressiteate vahendusel. “See tähendab reisiettevõtjatele haldus- ja finantskoormuse tõusu, mis võib lõpptulemusena mõjutada ka reisitoodete ja -teenuste hinda ning valiku vähenemist klientidele.

“Juulist 2018 rakendub niinimetatud pakettreisidirektiiv üheaegselt paljudes Euroopa riikides ning ka Eestil tuleb see üle võtta. “Paljude ettevõtjate jaoks on üheks peamiseks probleemiks seaduse auklikkus ja ebaselgus mitmes olulises aspektis, kus on juba ette teada, et olukorra lahendab sisuliselt hilisem kohtupraktika. See näitab, et seadust tuleks veel ja veel täiendada,” lisas Hallik.

Halliku sõnul on Eesti reisiettevõtjad teinud ligi kaks aastat intensiivset tööd, et võimalikult hästi ära kasutada väikseid liikmesriikidele jäetud vabadusi, mis muudavad direktiivi sisu igas riigis pisut erinevaks.

“Meil on rakendussätete välja töötamisel olnud väga hea koostöö majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ning usume, et oleme Euroopa Liidust ette antud olukorra võimalikult hästi läbi analüüsinud ja aru saanud, milline peaks olema turismi arengut ja majanduskasvu soodustav hea seadus,” ütles Hallik.

“Turismi jätkusuutlikuks arenguks ootame riigilt bürokraatia vähendamise jätkumist ning seda, et aruandlus oleks lihtsasti kättesaadav ning läbipaistev,” lisas Hallik.

Eesti Turismifirmade Liidu hinnangul on seadus siiski tervikuna vajalik, kuna loob suurema turvalisuse reisioste tegevate tarbijate kaitsmisel. ETFL-i liikmed annavad ka uues olukorras endast parima, et kliendid saaksid Eesti reisiettevõtetelt mugavalt tooteid ja teenuseid osta ning nende õigused oleks hästi kaitstud.

Eesti Turismifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 75 liiget, millest 55 on põhi- ja 20 kaasliikmed. Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid. Aastatel 2016-2018 on ETFL on üleeuroopalise turismiorganisatsiooni ECTAA eesistuja.

Tallinna toimetus, +372 610 8827, majandus@bns.ee

Baltic News Service