Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on suurim külalislahkuse valdkonnas tegutsev erialane ettevõtjate liit.

Seisame selle eest, et ettevõtluskeskkond käiks ajaga kaasas ka meie äride poolt vaadatuna, et meie liikmed oleksid hästi informeeritud valkonda puudutavatest õigusnormidest ja inimesed, kes meie ärides töötavad, oleksid hoitud ja hinnatud ning saaksid oma oskusi ja teadmisi pidevalt edasi arendada.

Reisimine alates 1. juunist

Valitsus kiitis heaks otsuse, millega lubatakse alates 1. juunist Eesti riigipiiri ületada inimesel, kes saabub siia Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist. Inimene tohib Eesti riiki siseneda juhul kui ta on haigustunnusteta ja on nendes riikides viibinud vähemalt COVID-19 haiguse peiteaja ehk viimase 14 päeva jooksul.

Eestisse saabudes tuleb viibida 14 päeva karantiinis juhul kui inimene saabub siia riigist, kus viimase 14 päeva COVID-19 haigestunute arv 100 000 elaniku kohta on suurem kui 15. Väiksema haigestunute arvuga riigist tulles, karantiinis viibima ei pea.

Välisministeerium peab oma kodulehel avaldama vastava statistikaga riikide nimekirja, mida vaadatakse üle kord nädalas.

Korralduse täistekst 1. juuni seisuga: https://www.riigiteataja.ee/akt/328052020003

Siseruumides ürituse korraldamisel leevendatakse 50-ne inimese piirangut 100-le

Alates 1. juunist kuni 30. juunini tohib korraldada avalikke üritusi, millest võtab osa maksimaalselt 50 inimese asemel 100 inimest. Siseruumides tuleb järgida 50 protsendi täituvust ja 2+2 nõuet.

See kehtib nii läbiviidavate avalike ürituste (kinod, teatrid, kontserdid jne) kui ka  koosolekute ning meelelahutusvaldkonnas kasiinode ja mänguautomaatide saalide külastamise kohta.

Korralduse täistekst 1. juuni seisuga:  https://www.riigiteataja.ee/akt/328052020005

Kehtivate piirangute loetelu ja seletuskirjad leiab samuti kriis.ee lehelt https://www.kriis.ee/et/hadaolukorra-aegsed-oigusaktid