Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on suurim külalislahkuse valdkonnas tegutsev erialane ettevõtjate liit.

Seisame selle eest, et ettevõtluskeskkond käiks ajaga kaasas ka meie äride poolt vaadatuna, et meie liikmed oleksid hästi informeeritud valkonda puudutavatest õigusnormidest ja inimesed, kes meie ärides töötavad, oleksid hoitud ja hinnatud ning saaksid oma oskusi ja teadmisi pidevalt edasi arendada.

Järgnev annab ülevaate energiatõhususe grantide taotlusvooru kohta, mis on lihtsa taotlusprotsessiga ühekordne meede ja jääb avatuks kuni 15.05.2024. Taotlemine toimub inglise keeles.

ENERGIATÕHUSUST EDENDAV GRANT

Kuni 10 000 EUR väärtusega vaucherid ei eelda kaasfinantseeringut ja neid saab kasutada kolmeks tegevuseks: investeerimiseks, teadlikkuse tõstmiseks ja nõustamiseks.
– Ettevõtja peab olema VKE suurusega ja tegevusvaldkonnale pole piiranguid. Taotleja võib asuda rendipinnal (nö pikaajalise kasutajana).
– Projekti elluviimise lõpus tuleb tõendada vähemalt 5% energiakokkuhoidu projekti vms tegevuse lõikes.
– Taotluste esitamine toimub koostöös VKE-le sobiliku Enterprise Europe Network nõustajaga, kes kinnitab süsteemis, et taotlus vastab kriteeriumitele, ehk näiteks Kaubanduskojast minu toel, aga kogu Eesti loetelu leiate siit.
– Taotluse esitamiseks tuleb luua kasutajaandmed ja täita taotlus siit eenergy.grantplatform.com/ Vajutades submit nuppu, saab Teile sobilik nõustaja taotluse üle vaadata ja vajadusel küsida täpsustusi, enne kui see hindajatele saadetakse.
– Lisaks taotlusele on tarvilik täita Exceli põhine jätkusuutlikkuse (energiatõhususe) hindamise küsimustik, selle täitmist saan juhendada (palun andke endast märku, saadan Teile e-postile) ning see ei ole osaks taotlusest, aga see on kvalifitseerumise eelduseks.

Lisainfo
Soovi korral leiab alljärgnevalt lingid failidele lisainfoga: toetusmeetme taustainfo, juhend taotlejale, tühi taotluse põhi (lihtsalt näidis milline online taotlus välja näeb). Samuti leiate teemapõhiselt korduma kippuvad küsimused siit lingilt.

OPEN CALL

GUIDELINE FOR APPLICANTS

TAOTLUSE NÄIDIS